ŠKOLSKA GODINA 2010/ 11   U NAŠEM SELU                   
                    
Popis polaznika škole iz Novog Sela šk. god. 2010 / 2010                    
                    
Dragi moji župljani!                      
 Počela je nova školska godina.                     
U nedjelju, 12. rujna na pučkoj svetoj Misi zazvali smo Duha Svetoga                    
 i molili dragoga Boga da bude uz našu mladost,  koja evo kreće                    
 u još jednu bitku svog mladog života kako bi iskoristili vrijeme koje se                    
nalazi pred njima i stekli što više znanja za svoj budući život.                    
                    
Dođi, božanski Tješitelju i ispuni mi srce sa sedam svojih darova                    
 Dođi, Duše MUDROSTI                    
Dođi, Duše RAZUMA                     
Dođi, Duše SAVJETA                    
Dođi, Duše JAKOSTI                    
                                          Dođi, Duše ZNAJA                    
    Dođi, Duše POBOŽNOSTI                    
          Dođi, Duše STRAHA BOŽJEGA                    
                    
 U brojkama ove godine to igleda ovako:                    
Osnovna škola Novo Selo            prvi razred        8
            drugi razred        12
            treći razred         6
            četvrti razred od 9        12
            peti razred od 9        9
   Ukupno u Osnovnoj školi u 5 razreda                    47
                    
Osam razreda u Odžaku            peti razred        16
            šesti razred        18
            sedmi razred        19
            osmi razred        8
    Ukupno u osmogodišnjoj školi u Odžaku                    61
                    
    Srednja škola u Odžaku                    43
                    
    Studenti iz Novog Sela 2009 / 2010                    23
Ukupno školu pohađa iz Novoga Sela šk. god. 2009 / 2010                    178
                    
Što reći na ovo? Znam komentari će biti različiti kao i do sada:                    
Pesimisti će reći '' Bože sačuvaj,ništa od nas. Katastrofa! Kad smo mi bili '' ...                    
Optimisti će kazati ''super, pa mi smo Amerika kako je kod drugih'' .....                    
Pa situacija nikad nije toliko loša da ne može biti i lošija, ali isto tako                     
  dobra da ne bi mogla biti još bolja.                    
 Da ne bi uzalud gubili vrijeme i tražili krivca u drugome, izvan svog                     
vlastitog dvorišta, neka svatko sebi postavi jedno pitanje:                    
      Pesimist neka se upita: ''kolika je moja krivnja da je situacija ovako loša'' ?                    
      Optimist: ''da li sam i ja nešto mogao učiniti da bude još bolje?                    
Istina je negdje u sredini. Zato mi učinimo što spada na nas, Bog sigurno neće                    
 zakazati. Molimo za našu mladost jer od toga kakvi će oni sutra biti zavisi                     
 sudbina i nas stariji.                    
Jedno ipak treba naglasiti: Ove protekle školske godine šestero naših studenata je                    
diplomirali i svi su ostali  s ovu stranu Save i već rade.                    
BRAVO! ČESTITAM!                    
                    
POPIS ŠKOLSKE DJECE IZ NAŠE ŽUPE                     
                    
Osnovne škole  Vladimir Nazor                    
Novo Selo - Balegovac                    
                    
Djeca prvogog razreda  2010 / 11                    
                    
Broj    Ime    Prezime    Ime oca    Ime i dj. prezime majke    Mj. i datum rođenja
                    
1    Juro    Jurkić    Marko    Marija r. Jeleč    3.7.2003
2    Dragana    Martinović    Dragan    Arnela r. Ferčilović    20.2.2004
3    Matije    Udovčić    Juro    Luja r. Ivančić    16.3.2004
4    Ivo    Lukač    Anto    Pavar. Jukić    18.5.2004
5    Gabrijel    Iličević    Marko    Janja r. Dujmović    22.7.2004
6    Dragana    Ivančić    Ilija    Stana r. Stakić    8.8.2004
7    Magdalena    Šiljić    Ilija    Ružica r. Čančar    12.8.2004
8    Marina    Agatić    Pero    Manda r. Gašić    28.8.2004
                    
 Djeca drugog razreda  2010 / 11                    
                    
Broj    Ime    Prezime    Ime oca    Ime i dj. prezime majke    Mj. i datum rođenja
                    
1    Matea    Martinović    Dragan    Arnela r. Ferčilović    Zagreb, 6.8.2002
2    Josip    Pušeljić    Petar    Anica r. Andačić    Orašje, 25.11.2002
3    Antonela    Aničić    Anto    Dragica r. Ivančić    Orašje, 17.1.2003
4    Marko    Protrkić    Mato    Mirjana r. Slišković    Orašje, 27.1.2003
5    Mateo    Udovičić    Ilija    Jelena r. Nikolić    Osijek, 25.2.2003
6    Daniel    Šimić    Stjepan    Pavica r. Babić    Orašje, 26.3.2003
7    Monika    Udovičićč    Mijo    Dragica r. Jagić    Slav. Brod, 9.4.2003
8    Matea    Protrkić    Matije    Ana r. Grgić    Slav. Brod, 14.7.2003
9    Kristina    Iličević    Ivo    Ankica r. Studenović    Orašje, 29.7.2003
10    Kristijan    Agatić    Stipo    Ivka r. Đojić    Orašje, 29.7.2003
11    Ivan    Šiljić    Ivan    Marija r. Pišković    Orašje, 16.8.2003
12    Klara    Pušeljić    Željko    Sonja r. Hrambašić    Slav. Brod, 26.8.2003
                    
 Djeca trećeg razreda  2010 / 11                    
                    
Broj    Ime    Prezime    Ime oca    Ime i dj.prezime majke    Mj. i datum rođenja
                    
1    Ilija    Brnić    Božo    Željka r. Zelić    Virovitica,15.03.2002
2    Daniel    Čančar    Marko    Danica r. Čuturić     Orašje, 23.09.2002
3    Ilija    Grgić    Pranjo    Umija r. Topić     Vinkovci,16.07.2002
4    Florijan    Ivančić    Ilija    Kata r. Klarić     Orašje, 26.04.2002
5    Ivona    Lukač    Božo    Kaja r. Martinović     Sl. Brod,18.09.2002
6    Anita    Pušeljić    Slavko    Sanela r. Matošević    Sla. Brod17.3.2002
                    
 Djeca četvrtog razreda  2010 / 11                    
                    
Broj    Ime    Prezime    Ime oca    Ime i dj. prezime majke    Mj. i datum rođenja
                    
1    Anđa     Babić    Marko    Berisa r. Pilavdžić    Vinkovci, 30.12.2001
2    Dario    Barukčić    Jozo    Janja r. Dujak    Zagreb,    25.06.2001
3    Željko    Barukčić    Juro    Daliborka r. Guberac    Orašje,    05.09.2001
4    Antonela    Brezonjić    Pavo    Snježana r. Sliško    Sl. Brod,  02.11.2001
5    Ivo    Čančar    Marko    Danica r. Čuturić    Osijek,    12.07.2001
6    Juro    Ćulap    Marko    Ljubica r. Šokčević    Orašje,    19.11.2001
7    Mihaela    Iličević    Stipo    Mara r. Abramušić    Orašje,   15.10.2001
8    Josip    Ivanković    Miroslav    Spomenka r. Katić    Sl. Brod,  22.08.2001
9    Ivana    Lucić    Anto    Marija r. Agatić    Orašje,   07.07.-2001
10    Anita    Marić    Marjan    Kata r. Studenović    Osijek, 08.09.2001
11    Antonio    Šiljić    Ilija    Ružica r. Čančar    Filderstadt,18.3.2001
12    Ivana    Udovičić    Stipo    Ruža r. Zelić    Orašje, 26.04.2001
                    
 Djeca petog razreda  2010 / 11 - od 9                    
                    
Broj    Ime    Prezime    Ime oca    Ime i dj. prezime majke    Mj. i datum rođenja
                    
1    Mislav    Andačić    Martin    Snježana r. Knežević    Sl. Brod  13.08.2000
2    Anton     Ivanković    Stipo    Nada r. Tokić    Osijek, 25.11.2000
3    Antonela    Ivanković    Stipo    Nada r. Tokić    Osijek, 25.11.2000
4    Dragana    Kovačević    Dragan    Anica r.Kuvač    Sl. Brod,  30.082000
5    Petar    Lukač    Marko    Manda r. Mutabdžić    Zagreb, 28. 01.2000
6    Marija    Lukač    Anto    Pava r. Jukić    Zagreb,10.06.200  
7    Ivana    Popić    Pero    Anđelka r. Jelkić    Sl. Brod, 01.09.2000
8    Ilija    Pušeljić    Željko    Sonja r. Harambašić    Sl. Brod, 23.06.2000
9    Ivana    Šiljić    Ivan    Marija r. Pišković    Sl. Brod, 02.11.2000
                    
Polaznici iz Novog Sela u Osmogodišnjoj školi u Odžaku                    
                    
 Djeca petog razreda  2010 / 11 - od 8                    
                    
Broj    Ime    Prezime    Ime oca    Ime i dj.prezime majke    Mj. i datum rođenja
                    
1    Manda    Aničić    Anto    Dragica r. Ivančić    Vinkovci,    01.11.1999
2    Zdenko    Babić    Marko    Berisa r. Pilavdžić    Sl. Brod,    03.04.2000
3    Lucija    Barukčić    Nikola    Jela r.Perković    Sl. Brod,    21.02.2000
4    Amanda    Čančar    Zoran    Marica r. Ivešić     Sl. Brod,    08.02.2000
5    Marko    Čolić    Ilija    Milkica r. Pačak    Orašje,     08.09.1999
6    Bono    Ćulap    Marko    Ljubica r. Šokčević    Sl. Brod,   28.05.1999
7    Ivan    Gudelj    Ivica    Tomka r. Petrić    Sl. Brod,   18.11.1999
8    Ivana    Iličević    Stipo    Mara r.Abramušić    Sl. Brod,   22.05.1999
9    Marko    Iličević    Ivo    Ankica r. Studenović    Sl. Brod,   14.06.1999
10    Anđelko    Jurkić    Marko    Anica r. Iličević    Sl. Brod,.  28.02.2000
11    Anja    Kovačević    Dragan    Ružica r. Pavić    Požega,   06.09.1999
12    Lucia    Kovačević    Dragan    Ružica r. Pavić    Požega,   06.09.1999
13    Jurica    Lucić    Anto    Marija r. Agatić    Sl. Brod,   21.02.2000
14    Mato    Martinović    Filip    Ljubica r.Filipović    Sl. Brod,   15.02.2000
15    Minea    Senić    Marko    Vesna r. Grebenarević    Sl. Brod,   13.04.2000
16    Antonio    Udovičić    Ilija    Jela r.Nikolić     Sl. Brod,    26.07.1999
                    
                                               Popis djece šestog razreda 2008 / 09                    
                    
Broj    Ime    Prezime    Ime oca    Ime i dj.prezime majke    Mj. i datum rođenja
                    
1    Ljubica    Babić    Anto     Ana r. Brnić    Sl. Brod, 25.05.1998
2    Mijo    Barukčić    Juro    Daliborka r. Guberac    Sl. Brod, 14.12.1998
3    Ivan     Brezonjić    Pavo    Snježana r. Sliško    Sl. Brod, 19.02.1999
4    Antonio    Ćulap    Mirko    Kata r. Nedić    Sl. Brod, 07.08.1998
5    Mato    Grgić    Ivo    Snježana r. Kobaš    Duseldorf, 23.06.1998
6    Jozo    Grgić    Pranjo    Umija Sejdić    Eindhoven, 19.09.1997
7    Franjo    Iličević    Marko    Janja r. Dujmović    Osijek, 15.06.1998
8    Filip    Ivančić    Anto    Dragica r. Ivanković    Sl. Brod 21.07.1998
9    Ana    Ivanković    Miroslav    Spomenka r. Katić    Sl. Brod, 22.12.1998
10    Blaženko    Ivanković    Milenko    Mirjana r. Martinović    Sl. Brod, 08.04.1999
11    Josip    Marić    Stipo    Mara r.  Bajušić    Sl. Brod, 14.12.1998
12    Mariija    Martinović    Pavo    Ingrid r. Bartošova    Sl. Brod, 08.05.1999
13    Magdalena    Pavlović    Anto    Mand r. Brajinović    Sl. Brod,15.10.1998
14    Dijana    Popuić    Ilija    Janja r. Brandić    Sl. Brod, 05.08.1998
15    Matej    Pušeljić    Slavko     Sanela Matošević    Sl. Brod, 12.06.1999
16    Pavica    Senić    Mato     Marina r. Štefičar    Sl. Brod, 24.11.1998
17    Josip    Šiljić    Ilija    Ružica r. Čančar    Filderstadt, 03.06.1999
18    Jelena    Šimić    Anto    Janja r. Omazić    Odžak, 26.05.1999
                    
Popis djece sedmog razreda  2008 / 09                    
                    
Broj    Ime    Prezime    Ime oca    Ime i dj.prezime majke    Mj. i datum rođenja
                    
1    Mario    Agatić    Anto    Ruža r. Zelić     Neus, 09.04.1997
2    Stjepan    Aničić    Anto    Dragica r. Ivančić    Đakovo, 11.08.1997
3    Ivana    Babić    Ivo    Kata r. Senić    Sl. Brod, 17.03.1998
4    Antonia    Barukčić    Nikola    Jela r.Perković    Đakovo,12.06.1997
5    Ivana    Barukčić    Jozo    Janja r. Dujak    Visp, 17.06.1997
6    Ivana    Barukčić    Juro    Daliborka Guberac    Sl.Brod, 04.09.1997
7    Franjo    Brezonjić    Mirko    Ana r. Marić    Sl. Brod, 08.07.1997
8    Antonio    Ivančić    Ilija    Kata r. Klarić    Rosenheim, 16.07.1997
9    Anamarija    Jurić    Ivo    Anđa r. Čančar    Sl. Brod, 01.12.1997
10    Josip    Jurkić    Ivo    Anđa r.Paradžik     Selb, 31.03.1997
11    Tatjana    Kovačević    Ivo    Mirjana r. Tomić    Berlin, 06.08.1997.
12    Anđa    Lucić    Anto    Marija r. Agatić    Sl. Brod, 24.08.1997
13    Marko    Lukač    Pavo    Kata r Jurkić.     Sl. Brod, 04.11.1997
14    Ivka    Lukić    Zlatko    Ružica r. Barišić    Witten, 18.04.1998
15    Luka    Marić    Marjan    Kata r. Studenović    Sl. Brod, 24.04.1998
16    Mateja    Marić    Anto    Mtija r. Agatić    Đakovo, 07.05.1997
17    Josip    Studenović    Anto    Dragica Martinović    Samedan, 22.05.1997
18    Ivana    Udovičić    Ilija    Jela r. Nikolić    Welbert, 01.09.1997
19    Jakov    Udovičić    Stipo    Ruža r. Zelić    Sl. Brod, 25.09.1997
                    
Popis djece osmog razreda  2008 / 09                    
                    
Broj    Ime    Prezime    Ime oca    Ime i dj.prezime majke    Mj. i datum rođenja
                    
1    Zlatko    Agatić    Pero    Luja r. Matić    Dunajska 12.08.1996
2    Dominko    Aničić    Anto    Dragica r. Ivančić    Đakovo 17.12.1995
3    Blaženko    Babić    Anto    Ana r. Brnić    Sl. Brod  01.11.1996
4    Monika    Jelaš    Marko    Anđelka r. Popić    Schwelm 15.01.1997
5    Lucijana    Lucić    Jozo    Ružica r. Grgić    Graz, 20.03.1997
6    Luka    Lukić    Zlatko    Ruža r. Barišić    Witten 21.04.1996
7    Pavo    Martinović    Filip    Ljubica r. Filipović    Sl. Brod 06.02.1997
8    Daniela    Protrkić    Matije    Ana r. Grgić    Koprivnica 09.04.1997
                    
Popis srednjoškolaca iz Novog Sela 2010 / 11                    
                    
Broj    Ime    Prezime    Ime oca    Ime i dj.prezime majke    Mj. i datum rođenja
                    
1    Perica    Čančar    Zorana    Marica r. Ivešić    Osijek, 31.12.1995
2    Ivan    Đojić    Ante    Zorica r. Lukić    Locarno, 23.10.995
3    Andrea    Lukač    Jure    Snježana r. Knežević    Zagreb 11.06.1995
4    Luja    Lukač    Marka    Manda r. Mutabdžić    Sl. Brod, 08.07.1995
5    Anto    Martinović    Blaža    Anđa Marinović    Sl. Brod.18.06.1995
6    Stjepan    Šiljić    Ivana    Marija r. Pišković    Niderbipp, 03.01.1996
7    Ivan    Aničić    Anto    Dragica r. Ivančić    Đakovo, 29.06.1994
8    Josip    Brezonjić    Mirko    Ana r.Marić    Odžak, 28.06.1990
9    Stana    Čolić    Ilija    Milkica r. Pačak    Locarno, 09.01.1995
10    Stjepan    Čolić    Ilija    Milkica r. Pačak    Locarno, 09.08.993
11    Ilija    Ćulap    Mirko    Kata r. Nedić    Virovitica, 25.07.1994
12    Ivana    Grgić    Ivo    Snježana r. Kobaš    Duseldorf, 19.03.1992
13    Matea    Grgić    Ivo    Snježana r. Kobaš    Duseldorf, 23.06.1993
14    Antonela    Iličević    Marko    Janja r. Dujmović    Kirheim, 10.06.1995
15    Juro    Ivančić    Juro    Dragica r. Ivanković    Odžak, 28.11.1991
16    Katarina    Jurkić    Tomo    Jela r. Tadić    Zagreb, 19.09.1994
17    Anamarija    Kovačević    Pero    Ankica r. Bajić    Sl. Brod, 06.08.1994
18    Mario    Kovačević    Dragan    Anica r. Kuvač    Aschafenbu.03.07.1994
19    Josipa    Kovačević    Ivan    Mirjana r. Tomić    Vinkovci, 26.10.993
20    Pavica    Kovačević    Stjepan    Zorka r. Marić    N. Selo, 26.10.1990
21    Marina    Kovačević    Dragan    Ružica r. Pavić    Odžak, 19.09.1991
22    Katarina    Lucić    Marko    Mara r. Iličević    Erlenbach, 17.02.1993
23    Ivana    Lucić    Marko    Mara r. Iličević    Odžak, 28.11.1990
24    Kata    Lukač    Pavo    Mara r. Jurkić    Osijek, 31.05.994
25    Ivan    Lukač    Božo    Kaja r. Martinović    Zagreb, 30.89.993
26    Ivo    Lukač    Ilija    Ivka r. Jelkić    Požega, 18.08.993
27    Paula    Lukač    Juro    Snježana Knežević    Zagreb, 05.06.1992
28    Dario    Marić    Mato    Ruža r. Dujak    Zurich, 12.06.1994
29    Mario    Marić    Stipo    Mara r. Bajušić    Karlsruhe, 08.03.1994
30    Katarina    Marić    Stipo    Mara r. Bajušić     Zagreb, 09.06.1992
31    Dario    Martinović    Juro    Ivka r. Babić    Vilingen. 07.01.994
32    Filip    Martinović    Blaž    Anđa r. Marinović    Sl. Brod, 22.05.993
33    Danijela    Popić    Ilija    Janja r. Brandić    Sl. Brod, 30.06.993
34    Martina    Pušeljić    Petar    Anica r. Andačić    Đakovo, 06.10.1994
35    Mato    Pušeljić    Petar    Anica r. Andačić    Đakovo, 20.07.1992
36    Nikola    Stanić    Ivica    Nevenk r. Grgić    Ostfildern, 26.08.993
37    Danijela    Šimić    Anto    Janja r. Omazić    Đakovo, 16.10.1994-
38    Mario    Udovičić    Mijo    Dragica r. Jagić    Pula, 04.03.993
39    Mijo    Udovičić    Stipo    Ruža r. Zelić    Sl. Brod, 18.03.994
40    Vinko    Udovičić    Juro    Luja r. Ivančić    Selb, 13.05.993
41    Mijo    Udovičić    Anto    Anđa r. Agatić    Sl. Brod, 20.05.1992
42    Marina    Udovičić    Mijo    Dragica r. Jagić    Odžak, 18.01.1991
43    Mijo    Udovičić    Anto    Anđa r. Agatić    Gundinci, 27.12.1991
                    
Popis studenata 2010 / 11   iz Novog Sela                    
                    
Broj    Ime    Prezime    Ime oca    Ime i dj.prezime majke    Mj. i datum rođenja
                    
1    Ivana    Agatić    Dragan    Nada r. Cvitkušić    Zagreb - pedagogija
2    Frano    Agatić    Anto    Ruža r. Žilić    Osijek - prehrambeni
3    Kristina    Agatić    Anto    Mara r. Stipić    Zagreb - saobraćajni
4    Mario    Barukčić    Nikola    Jela r. Perković    Osijek - elektrotehnika
5    Milka     Barukčić    Ivo    Janja r. Vucić    Nova Gradiška
6    Katarina    Barukćić     Jozo    Janja r. Dujak    Osijek
7    Anto    Brezonjić    Mirko    Ana r. Marić    Osijek - agronomija
8    Ivana    Ćulap    Mirko    Kata r. Nedić    Osijek - učiteljska
9    Magdalena    Ivančić    Anto    Dragica r. Ivanković    Osijek - ekonomija
10    Juro    Ivančić    Anto    Dragica r. Ivanković    Osijek - matematika
11    Katarina    Ivanković    Ivo    Manda r. Barišić    Osijek - germanistika
12    Marina    Ivanković    Ivo     Manda r. Barišić    Osijek-biologija
13    Anto    Katić    Mato    Anđa r. Ćulap    Požega - ekonomija
14    Marina    Kovačević    Dragan    Ružica r. Pavić    Novo Gradiška
15    Ivana    Lucić    Marko    Mara r. Iličević    Osijek - ekonomija
16    Ružica    Protrkić    Matije    Ana r. Grgić    Osijek - ekonomija
17    Ivica    Protrkić    Jakov    Kata r. Mikulić    Zagreb - ekonomija
18    Katarina    Pušeljić    Marjan    Manda r. Paradžik    Osijek - pravo
19    Mato    Radić    Juro    Šimica r. Lukač    Osijek - prehrambeni
20    Ana    Šiljić    Ivan    Mara r. Pišković    Osijek - učiteljska
21    Dragan    Šokčević    Mato    Mara r. Matanović    Zagreb - medicina
22    Antonela    Udovčić    Juro    Luja r. Ivančić    Orašje - pedagoška
23    Marina    Udovičić    Mijo    Dragica r. Jagić    Zagreb - saobraćajni
                    
P.s. Ove godine njih šestero je krenulo na fakultet.                     
                    
Popis onih koji su diplomirali i već rade                    
                    
1    Janja    Iličević    žena Marka r. Dujmović        Tuzla - pedagoška
2    Danijel    Ivanković    Matije    Ana, r. Jularić    Osijek - ekonomija
3    Jakov    Ivanković    Ivo    Manda r. Barišić    Osijek - ekonomija
4    Ivan    Šokčević    Mato    Mara r. Matanović    Zagreb - medicina
5    Ivana    Šiljić    Ivo    Ljubica r. Pandurević    Osijek - ekonomija
6    Pero    Radić    Juro    Šimica r. Lukač    Zagreb - pravo
                    
Novo Selo, 2010                             Pavao Brajinović                    
                                                                   župnik