Počela nova školska godina 2009 / 10

Prvi razred s roditeljima
Prvi razred s roditeljima

ĐAK PRVAK

 

ja sam mali đačić

I nosim torbačić

ova mudra glava

slova izučava

 

Glava mi je puna briga

a torbačić prepun knjiga

u školi nas puno ima

NEK JE SRETNO SVIMA

Popis polaznika škole iz Novog Sela šk. god. 2009 / 2010

 

Dragi moji župljani!  

 Počela je nova školska godina. 

U nedjelju, 13. rujna na pučkoj svetoj Misi zazvali smo Duha Svetoga

 i molili dragoga Boga da bude uz našu mladost,  koja evo kreće

 u još jednu bitku svog mladog života kako bi iskoristili vrijeme koje se

nalazi pred njima i stekli što više znanja za svoj budući život.

 

Dođi, božanski Tješitelju i ispuni mi srce sa sedam svojih darova

 Dođi, Duše MUDROSTI

Dođi, Duše RAZUMA 

Dođi, Duše SAVJETA

Dođi, Duše JAKOSTI

                                          Dođi, Duše ZNAJA

    Dođi, Duše POBOŽNOSTI

          Dođi, Duše STRAHA BOŽJEGA

 

 U brojkama ove godine to igleda ovako:

Osnovna škola Novo Selo

prvi razred

12

 

drugi razred

6

treći razred 

13

četvrti razred od 9

9

četvrti razred od 8

16

   Ukupno u Osnovnoj školi u 5 razreda

56

 

Osam razreda u Odžaku

peti razred

18

 

šesti razred

19

sedmi razred

9

osmi razred

8

    Ukupno u osmogodišnjoj školi u Odžaku

54

 

    Srednja škola u Odžaku

43

 

    Studenti iz Novog Sela 2009 / 2010

25

Ukupno školu pohađa iz Novoga Sela šk. god. 2009 / 2010

178

 

Što reći na ovo? Znam komentari će biti različiti kao i do sada:

Pesimisti će reći '' Bože sačuvaj,ništa od nas. Katastrofa! Kad smo mi bili '' ...

Optimisti će kazati ''super, pa mi smo Amerika kako je kod drugih'' .....

Pa situacija nikad nije toliko loša da ne može biti i lošija, ali isto tako 

  dobra da ne bi mogla biti još bolja.

 Da ne bi uzalud gubili vrijeme i tražili krivca u drugome, izvan svog 

vlastitog dvorišta, neka svatko sebi postavi jedno pitanje:

      Pesimist neka se upita: ''kolika je moja krivnja da je situacija ovako loša'' ?

      Optimist: ''da li sam i ja nešto mogao učiniti da bude još bolje?

Istina je negdje u sredini. Zato mi učinimo što spada na nas, Bog sigurno neće

 zakazati. Molimo za našu mladost jer od toga kakvi će oni sutra biti zavisi 

 sudbina i nas stariji.

Jedno ipak treba naglasiti: U svojoj povijesti Balegovac nikada nije imao 

ovoliki broj studenata! Ove godine  šest novih. Ipak zora je na pomolu! 

BRAVO! ČESTITAM!

kilkni na foto...

POPIS ŠKOLSKE DJECE IZ NAŠE ŽUPE 

 

Osnovne škole  Vladimir Nazor

Novo Selo - Balegovac

 

Djeca prvogog razreda  2009 / 10

 

Broj

Ime

Prezime

Ime oca

Ime i dj. prezime majke

Mj. i datum rođenja

 

1

Matea

Martinović

Dragan

Arnela r. Ferčilović

Zagreb, 6.8.2002

2

Josip

Pušeljić

Petar

Anica r. Andačić

Orašje, 25.11.2002

3

Antonela

Aničić

Anto

Dragica r. Ivančić

Orašje, 17.1.2003

4

Marko

Protrkić

Mato

Mirjana r. Slišković

Orašje, 27.1.2003

5

Mateo

Udovičić

Ilija

Jelena r. Nikolić

Osijek, 25.2.2003

6

Daniel

Šimić

Stjepan

Pavica r. Babić

Orašje, 26.3.2003

7

Monika

Udovičićč

Mijo

Dragica r. Jagić

Slav. Brod, 9.4.2003

8

Matea

Protrkić

Matije

Ana r. Grgić

Slav. Brod, 14.7.2003

9

Kristina

Iličević

Ivo

Ankica r. Studenović

Orašje, 29.7.2003

10

Kristijan

Agatić

Stipo

Ivka r. Đojić

Orašje, 29.7.2003

11

Ivan

Šiljić

Ivan

Marija r. Pišković

Orašje, 16.8.2003

12

Klara

Pušeljić

Željko

Sonja r. Hrambašić

Slav. Brod, 26.8.2003

 

 Djeca drugog razreda  2009 / 10

 

Broj

Ime

Prezime

Ime oca

Ime i dj.prezime majke

Mj. i datum rođenja

 

1

Ilija

Brnić

Božo

Željka r. Zelić

Virovitica,15.03.2002

2

Daniel

Čančar

Marko

Danica r. Čuturić

 Orašje, 23.09.2002

3

Ilija

Grgić

Pranjo

Umija r. Topić

 Vinkovci,16.07.2002

4

Florijan

Ivančić

Ilija

Kata r. Klarić

 Orašje, 26.04.2002

5

Ivona

Lukač

Božo

Kaja r. Martinović

 Sl. Brod,18.09.2002

6

Anita

Pušeljić

Slavko

Sanela r. Matošević

Sla. Brod17.3.2002

 

Popis djece trećeg razreda  2009 / 10

 

Broj

Ime

Prezime

Ime oca

Ime i dj. prezime majke

Mj. i datum rođenja

 

1

Anđa 

Babić

Marko

Berisa r. Pilavdžić

Vinkovci, 30.12.2001

2

Dario

Barukčić

Jozo

Janja r. Dujak

Zagreb,    25.06.2001

3

Željko

Barukčić

Juro

Daliborka r. Guberac

Orašje,    05.09.2001

4

Antonela

Brezonjić

Pavo

Snježana r. Sliško

Sl. Brod,  02.11.2001

5

Ivo

Čančar

Marko

Danica r. Čuturić

Osijek,    12.07.2001

6

Juro

Ćulap

Marko

Ljubica r. Šokčević

Orašje,    19.11.2001

7

Mihaela

Iličević

Stipo

Mara r. Abramušić

Orašje,   15.10.2001

8

Josip

Ivanković

Miroslav

Spomenka r. Katić

Sl. Brod,  22.08.2001

9

Ivana

Lucić

Anto

Marija r. Agatić

Orašje,   07.07.-2001

10

Pavo

Lukač

Tadija

Marina r. Kopić

Orašje,    30.04.2001

11

Anita

Marić

Marjan

Kata r. Studenović

Osijek, 08.09.2001

12

Antonio

Šiljić

Ilija

Ružica r. Čančar

Filderstadt,18.3.2001

13

Ivana

Udovičić

Stipo

Ruža r. Zelić

Orašje, 26.04.2001

 

Popis djece četvrtog razreda  2009 / 10 - od 9

 

 

 

 

 

 

Broj

Ime

Prezime

Ime oca

Ime i dj. prezime majke

Mj. i datum rođenja

 

 

 

 

 

 

1

Mislav

Andačić

Martin

Snježana r. Knežević

Sl. Brod  13.08.2000

2

Anton 

Ivanković

Stipo

Nada r. Tokić

Osijek, 25.11.2000

3

Antonela

Ivanković

Stipo

Nada r. Tokić

Osijek, 25.11.2000

4

Dragana

Kovačević

Dragan

Anica r.Kuvač

Sl. Brod,  30.082000

5

Petar

Lukač

Marko

Manda r. Mutabdžić

Zagreb, 28. 01.2000

6

Marija

Lukač

Anto

Pava r. Jukić

Zagreb,10.06.200  

7

Ivana

Popić

Pero

Anđelka r. Jelkić

Sl. Brod, 01.09.2000

8

Ilija

Pušeljić

Željko

Sonja r. Harambašić

Sl. Brod, 23.06.2000

9

Ivana

Šiljić

Ivan

Marija r. Pišković

Sl. Brod, 02.11.2000

Popis djece črtvrtog razreda  2009 / 10 - od 8

 

Broj

Ime

Prezime

Ime oca

Ime i dj.prezime majke

Mj. i datum rođenja

 

1

Manda

Aničić

Anto

Dragica r. Ivančić

Vinkovci,    01.11.1999

2

Zdenko

Babić

Marko

Berisa r. Pilavdžić

Sl. Brod,    03.04.2000

3

Lucija

Barukčić

Nikola

Jela r.Perković

Sl. Brod,    21.02.2000

4

Amanda

Čančar

Zoran

Marica r. Ivešić 

Sl. Brod,    08.02.2000

5

Marko

Čolić

Ilija

Milkica r. Pačak

Orašje,     08.09.1999

6

Bono

Ćulap

Marko

Ljubica r. Šokčević

Sl. Brod,   28.05.1999

7

Ivan

Gudelj

Ivica

Tomka r. Petrić

Sl. Brod,   18.11.1999

8

Ivana

Iličević

Stipo

Mara r.Abramušić

Sl. Brod,   22.05.1999

9

Marko

Iličević

Ivo

Ankica r. Studenović

Sl. Brod,   14.06.1999

10

Anđelko

Jurkić

Marko

Anica r. Iličević

Sl. Brod,.  28.02.2000

11

Anja

Kovačević

Dragan

Ružica r. Pavić

Požega,   06.09.1999

12

Lucia

Kovačević

Dragan

Ružica r. Pavić

Požega,   06.09.1999

13

Jurica

Lucić

Anto

Marija r. Agatić

Sl. Brod,   21.02.2000

14

Mato

Martinović

Filip

Ljubica r.Filipović

Sl. Brod,   15.02.2000

15

Minea

Senić

Marko

Vesna r. Grebenarević

Sl. Brod,   13.04.2000

16

Antonio

Udovičić

Ilija

Jela r.Nikolić 

Sl. Brod,    26.07.1999

 

Polaznici iz Novog Sela u Osmogodišnjoj školi u Odžaku

 

Popis djece petog razreda  2008 / 09

 

Broj

Ime

Prezime

Ime oca

Ime i dj.prezime majke

Mj. i datum rođenja

 

1

Ljubica

Babić

Anto 

Ana r. Brnić

Sl. Brod, 25.05.1998

2

Mijo

Barukčić

Juro

Daliborka r. Guberac

Sl. Brod, 14.12.1998

3

Ivan 

Brezonjić

Pavo

Snježana r. Sliško

Sl. Brod, 19.02.1999

4

Antonio

Ćulap

Mirko

Kata r. Nedić

Sl. Brod, 07.08.1998

5

Mato

Grgić

Ivo

Snježana r. Kobaš

Duseldorf, 23.06.1998

6

Jozo

Grgić

Pranjo

Umija Sejdić

Eindhoven, 19.09.1997

7

Franjo

Iličević

Marko

Janja r. Dujmović

Osijek, 15.06.1998

8

Filip

Ivančić

Anto

Dragica r. Ivanković

Sl. Brod 21.07.1998

9

Ana

Ivanković

Miroslav

Spomenka r. Katić

Sl. Brod, 22.12.1998

10

Blaženko

Ivanković

Milenko

Mirjana r. Martinović

Sl. Brod, 08.04.1999

11

Josip

Marić

Stipo

Mara r.  Bajušić

Sl. Brod, 14.12.1998

12

Mariija

Martinović

Pavo

Ingrid r. Bartošova

Sl. Brod, 08.05.1999

13

Magdalena

Pavlović

Anto

Mand r. Brajinović

Sl. Brod,15.10.1998

14

Dijana

Popuić

Ilija

Janja r. Brandić

Sl. Brod, 05.08.1998

15

Matej

Pušeljić

Slavko 

Sanela Matošević

Sl. Brod, 12.06.1999

16

Pavica

Senić

Mato 

Marina r. Štefičar

Sl. Brod, 24.11.1998

17

Josip

Šiljić

Ilija

Ružica r. Čančar

Filderstadt, 03.06.1999

18

Jelena

Šimić

Anto

Janja r. Omazić

Odžak, 26.05.1999

 

                                               Popis djece šestog razreda 2008 / 09

 

Broj

Ime

Prezime

Ime oca

Ime i dj.prezime majke

Mj. i datum rođenja

 

1

Mario

Agatić

Anto

Ruža r. Zelić

 Neus, 09.04.1997

2

Stjepan

Aničić

Anto

Dragica r. Ivančić

Đakovo, 11.08.1997

3

Ivana

Babić

Ivo

Kata r. Senić

Sl. Brod, 17.03.1998

4

Antonia

Barukčić

Nikola

Jela r.Perković

Đakovo,12.06.1997

5

Ivana

Barukčić

Jozo

Janja r. Dujak

Visp, 17.06.1997

6

Ivana

Barukčić

Juro

Daliborka Guberac

Sl.Brod, 04.09.1997

7

Franjo

Brezonjić

Mirko

Ana r. Marić

Sl. Brod, 08.07.1997

8

Antonio

Ivančić

Ilija

Kata r. Klarić

Rosenheim, 16.07.1997

9

Anamarija

Jurić

Ivo

Anđa r. Čančar

Sl. Brod, 01.12.1997

10

Josip

Jurkić

Ivo

Anđa r.Paradžik 

Selb, 31.03.1997

11

Tatjana

Kovačević

Ivo

Mirjana r. Tomić

Berlin, 06.08.1997.

12

Anđa

Lucić

Anto

Marija r. Agatić

Sl. Brod, 24.08.1997

13

Marko

Lukač

Pavo

Kata r Jurkić. 

Sl. Brod, 04.11.1997

14

Ivka

Lukić

Zlatko

Ružica r. Barišić

Witten, 18.04.1998

15

Luka

Marić

Marjan

Kata r. Studenović

Sl. Brod, 24.04.1998

16

Mateja

Marić

Anto

Mtija r. Agatić

Đakovo, 07.05.1997

17

Josip

Studenović

Anto

Dragica Martinović

Samedan, 22.05.1997

18

Ivana

Udovičić

Ilija

Jela r. Nikolić

Welbert, 01.09.1997

19

Jakov

Udovičić

Stipo

Ruža r. Zelić

Sl. Brod, 25.09.1997

 

Popis djece sedmog razreda  2008 / 09

 

Broj

Ime

Prezime

Ime oca

Ime i dj.prezime majke

Mj. i datum rođenja

 

1

Zlatko

Agatić

Pero

Luja r. Matić

Dunajska 12.08.1996

2

Dominko

Aničić

Anto

Dragica r. Ivančić

Đakovo 17.12.1995

3

Blaženko

Babić

Anto

Ana r. Brnić

Sl. Brod  01.11.1996

4

Monika

Jelaš

Marko

Anđelka r. Popić

Schwelm 15.01.1997

5

Lucijana

Lucić

Jozo

Ružica r. Grgić

Graz, 20.03.1997 

6

Ivana

Lukač

Tadia

Marina r. Kopić

Sl. Brod 25.07.1996

7

Luka

Lukić

Zlatko

Ruža r. Barišić

Witten 21.04.1996

8

Pavo

Martinović

Filip

Ljubica r. Filipović

Sl. Brod 06.02.1997

9

Daniela

Protrkić

Matije

Ana r. Grgić

Koprivnica 09.04.1997

 

Popis djece osmog razreda  2008 / 09

 

Broj

Ime

Prezime

Ime oca

Ime i dj.prezime majke

Mj. i datum rođenja

 

1

Perica

Čančar

Zorana

Marica r. Ivešić

Osijek, 31.12.1995

2

Ivan

Đojić

Ante

Zorica r. Lukić

Locarno, 23.10.995

3

Jela

Katić

Ive

Anicar. Jovušić

Osfoldern, 05.04.1996

4

Ana

Lukač

Tadije

Marina r. Kopić

Sl. Brod, 08.07.1995

5

Andrea

Lukač

Jure

Snježana r. Knežević

Zagreb 11.06.1995

6

Luja

Lukač

Marka

Manda r. Mutabdžić

Sl. Brod, 08.07.1995

7

Anto

Martinović

Blaža

Anđa Marinović

Sl. Brod.18.06.1995

8

Stjepan

Šiljić

Ivana

Marija r. Pišković

Niderbipp, 03.01.1996

Popis srednjoškolaca iz Novog Sela 2008 / 09

 

Broj

Ime

Prezime

Ime oca

Ime i dj.prezime majke

Mj. i datum rođenja

 

1

Kristina

Agatić

Anto

Mara r. Stipić

Odžak, 03.07.1991

2

Ivan

Aničić

Anto

Dragica r. Ivančić

Đakovo, 29.06.1994

3

Milka

Barukćić 

Ivo

Janja r. Vucić

Odžak, 12.03.1991

4

Katarina

Barukćić 

Jozo

Janja r. Dujak

Doboj, 01.01.1991

5

Ana

Brezonjić

Mato

Snježana r. Jurić

Gradačac, 08.11.1990

6

Josip

Brezonjić

Mirko

Ana r.Marić

Odžak, 28.06.1990

7

Stana

Čolić

Ilija

Milkica r. Pačak

Locarno, 09.01.1995

8

Stjepan

Čolić

Ilija

Milkica r. Pačak

Locarno, 09.08.993

9

Ilija

Ćulap

Mirko

Kata r. Nedić

Virovitica, 25.07.1994

10

Ivana

Grgić

Ivo

Snježana r. Kobaš

Duseldorf, 19.03.1992

11

Matea

Grgić

Ivo

Snježana r. Kobaš

Duseldorf, 23.06.1993

12

Antonela

Iličević

Marko

Janja r. Dujmović

Kirheim, 10.06.1995

13

Juro

Ivančić

Juro

Dragica r. Ivanković

Odžak, 28.11.1991

14

Anela 

Jelaš

Marko

Anđelka r. Popić

Doboj. 11.11.1991

15

Katarina

Jurkić

Tomo

Jela r. Tadić

Zagreb, 19.09.1994

16

Anamarija

Kovačević

Pero

Ankica r. Bajić

Sl. Brod, 06.08.1994

17

Mario

Kovačević

Dragan

Anica r. Kuvač

Aschafenbu.03.07.1994

18

Josipa

Kovačević

Ivan

Mirjana r. Tomić

Vinkovci, 26.10.993

19

Pavica

Kovačević

Stjepan

Zorka r. Marić

N. Selo, 26.10.1990

20

Marina

Kovačević

Dragan

Ružica r. Pavić

Odžak, 19.09.1991

21

Katarina

Lucić

Marko

Mara r. Iličević

Erlenbach, 17.02.1993

22

Ivana

Lucić

Marko

Mara r. Iličević

Odžak, 28.11.1990

23

Kata

Lukač

Pavo

Mara r. Jurkić

Osijek, 31.05.994

24

Ivan

Lukač

Božo

Kaja r. Martinović

Zagreb, 30.89.993

25

Ivo

Lukač

Ilija

Ivka r. Jelkić

Požega, 18.08.993

26

Paula

Lukač

Juro

Snježana Knežević

Zagreb, 05.06.1992

27

Dario

Marić

Mato

Ruža r. Dujak

Zurich, 12.06.1994

28

Mario

Marić

Stipo

Mara r. Bajušić

Karlsruhe, 08.03.1994

29

Katarina

Marić

Stipo

Mara r. Bajušić 

Zagreb, 09.06.1992

30

Marina

Marić

Anto

Matija r. Agatić

Đakovo, 30.06.1992

31

Dario

Martinović

Juro

Ivka r. Babić

Vilingen. 07.01.994

32

Filip

Martinović

Blaž

Anđa r. Marinović

Sl. Brod, 22.05.993

33

Danijela

Popić

Ilija

Janja r. Brandić

Sl. Brod, 30.06.993

34

Martina

Pušeljić

Petar

Anica r. Andačić

Đakovo, 06.10.1994

35

Mato

Pušeljić

Petar

Anica r. Andačić

Đakovo, 20.07.1992

36

Nikola

Stanić

Ivica

Nevenk r. Grgić

Ostfildern, 26.08.993

37

Danijela

Šimić

Anto

Janja r. Omazić

Đakovo, 16.10.1994-

38

Mario

Udovičić

Mijo

Dragica r. Jagić

Pula, 04.03.993

39

Mijo

Udovičić

Stipo

Ruža r. Zelić

Sl. Brod, 18.03.994

40

Vinko

Udovičić

Juro

Luja r. Ivančić

Selb, 13.05.993

41

Mijo

Udovičić

Anto

Anđa r. Agatić

Sl. Brod, 20.05.1992

42

Marina

Udovičić

Mijo

Dragica r. Jagić

Odžak, 18.01.1991

43

Mijo

Udovičić

Anto

Anđa r. Agatić

Gundinci, 27.12.1991

Popis studenata 2009 / 10   iz Novog Sela

 

Broj

Ime

Prezime

Ime oca

Ime i dj.prezime majke

Mj. i datum rođenja

 

1

Ivana

Agatić

Dragan

Nada r. Cvitkušić

Zagreb - pedagogija

2

Frano

Agatić

Anto

Ruža r. Žilić

Osijek - prehrambeni

3

Mario

Barukčić

Nikola

Jela r. Perković

Osijek - elektrotehnika

4

Anto

Brezonjić

Mirko

Ana r. Marić

Osijek - agronomija

5

Ivana

Ćulap

Mirko

Kata r. Nedić

Osijek - učiteljska

6

Janja

Iličević

žena Marka r. Dujmović

Tuzla - pedagoška

7

Magdalena

Ivančić

Anto

Dragica r. Ivanković

Osijek - ekonomija

8

Kajica

Ivančić

Anto

Dragica r. Ivanković

Osijek - medicina

9

Danijel

Ivanković

Matije

Ana, r. Jularić

Osijek - ekonomija

10

Jakov

Ivanković

Ivo

Manda r. Barišić

Osijek - ekonomija

11

Katarina

Ivanković

Ivo

Manda r. Barišić

Osijek - germanistika

12

Marina

Ivanković

Ivo 

Manda r. Barišić

Osijek-biologija

13

Juro

Jurkić

Marko

Anica r. Iličević

Tuzla - medicina

14

Anto

Katić

Mato

Anđa r. Ćulap

Požega - ekonomija

15

Ivana

Lucić

Marko

Mara r. Iličević

Osijek - ekonomija

16

Ružica

Protrkić

Matije

Ana r. Grgić

Osijek - ekonomija

17

Ivica

Protrkić

Jakov

Kata r. Mikulić

Zagreb - ekonomija

18

Katarina

Pušeljić

Marjan

Manda r. Paradžik

Osijek - pravo

19

Mato

Radić

Juro

Šimica r. Lukač

Osijek - prehrambeni

20

Pero

Radić

Juro

Šimica r. Lukač

Zagreb - pravo

21

Ivana

Šiljić

Ivo

Ljubica r. Pandurević

Osijek - ekonomija

22

Ana

Šiljić

Ivan

Mara r. Pišković

Osijek - učiteljska

23

Ivana

Šiljić

Ivo

Ljubica r. Pandurević

Osijek - ekonomija

24

Dragan

Šokčević

Mato

Mara r. Matanović

Zagreb - medicina

25

Ivan

Šokčević

Mato

Mara r. Matanović

Zagreb - medicina

P.s. Ove godine njih šestero je krenulo na fakultet. 

 

Novo Selo, 14. 09.2009                             Pavao Brajinović

                                                                   župnik